Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Ośrodek narciarski

jeden z największych w Polsce

Szklarska Poręba to jeden z największych ośrodków narciarstwa w Karkonoszach. Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa oddano 20 wyciągów narciarskich, w tym 6 usytuowanych na stokach górującej nad miastem Szrenicy. W 2010 roku oddano do użytku nową kolej linową.

KARKONOSZE EXPRESS. Ta „sześcioosobowa kanapa” to najdłuższy i najnowocześniejszy tego typu wyciąg w Polsce. Jej długość to 2.393 m. Narciarze na górę wjeżdżają w zaledwie osiem i pół minuty. Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 10 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności.

NARTY BIEGOWE - Szklarska Poręba - Jakuszyce - to tu od 35 lat odbywa się BIEG PIASTÓW - najstarsza i największa masowa impreza w Polsce. Czeka na Państwa 100 km wspaniale przygotowanych i utrzymanych tras biegowych. Dzięki niezwykłemu mikroklimatowi pokrywa śnieżna utrzymuje się w Jakuszycach od jesieni do wiosny, a na trasach spotkać można olimpijczyków z Polski i Czech.

Tereny te zostały docenione przez Międzynarodową Federację Narciarską , która przyznała Szklarskiej Porębie prawa organizacji Pucharu Świata w narciarstwie biegowym w roku 2012

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z naszymi promocjami.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij