Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Trasy rowerowe

Niepowtarzalne widoki

Szklarska Poręba pretenduje do miana ROWEROWEJ STOLICY POLSKI .To tutaj czeka na Państwa  ok.400 km wspaniałych tras rowerowych wiodących wśród niepowtarzalnych krajobrazów Karkonoszy i Gór Izerskich o bardzo różnym stopniu trudności . Bez problemu znajdziecie tu Państwo wypożyczalnie rowerów, punkty serwisowe oraz sklepy ze sprzętem i akcesoriami rowerowymi.

Propozycje rowerowych tras:

Trasa nr 1 - Mała Szklarska Pętla
Długość trasy - 13 km. 
Rozpoczyna się w centrum miasta i prowadzi ulicami obok stadionu do kościoła p.w. Bożego Ciała. Szlak ten daje nam możliwość wstępnego poznania okolicy, zwiedzając po drodze Muzeum w Szklarsiej Porębie, dom malarza czeskiego - Wlastimila Hofmana, Chybotek. Wracamy ulicą Górną, na Białą Dolinę do centrum miasta.

Trasa nr 2 - Trasa Kogeneracji
Długość trasy - 50 km. 
Jadąc podziwiamy polską część Gór Izerskich i czeskie Karkonosze. Trudności trasy (ostre podjazdy, szturowa nawierzchnia) rekompensują wspaniałe widoki. Szlak łączy się z czeską trasą rowerową nr 2. 
Trasa zaczyna się w centrum Szklarskiej Poręby, skąd jedziemy w kierunku ośrodka wczasowego "Południowy Stok", gdzie możemy skorzystać ze wspaniałych właściwości źródlanej wody (źródełko Zdrowia i Mołości). Stąd kierujemy się w stronę Gór Izerskich, przejeżdżając obok najwyżej położonej w Europie kopalni kwarcu "Stanisław" (obecnie nieczynna), do drogi prowadzącej do Jakuszyc. Granicę państwa przekraczamy na przejściu drogowym w Jakuszycach. Po czeskiej stronie zwiedzamy okolice Harrachova (centrum miasta i Wodospad Mumlavy, słynna mamucia skocznia). Następnie udajemy się w drogę powrotną do Polski.

Trasa nr 3 - Trasa Radiowej Trójki
Długość trasy - 20 km. 
Trasa prowadzi wokół Szklarskiej Poręby. Przed podróżą lepiej jest sprawdzić stan techniczny roweru i potrenować na szlakach łatwiejszych, ponieważ jest to trasa trudna. 
Trasa zaczyna się na Skwerze Radiowej Trójki, następnie jedziemy przez centrum, obok Starej Chaty Walońskiej, a dalej Wodospadu Szklarki, aż do Zakrętu Śmierci. Stąd kierujemy się na Białą Dolinę, a następnie do Rozdroża pod Kamieńczykiem. Dojeżdżamy do dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, skąd udajemy się spowrotem na Skwer Radiowej Trójki.

Trasa nr 4 - Łącznik Trzech Dzielnic
Długość trasy - 9 km. 
Jedna z łatwiejszych tras. Zaczyna się w centrum Szklarskiej Poręby Górnej (przy IT). Zjeżdżamy do Szklarskiej Poręby Dolnej obok kościoła p.w. Bożego Ciała, następnie obok CRR KRUS, ulicą Waryńskiego. Wracamy ulicą Armii Krajowej.

Trasa nr 5 - Zdrowa Trasa Vitaralu
Długość trasy - 19 km. 
Dość łatwa trasa, co umożliwia podziwianie pięknych widoków. Zaczyna się w centrum Szklarskiej Poręby, skąd udajemy się do parkinku Kamieńczyka, a następnie leśnymi drogami do Drogi pod Reglami. Spowrotem jedziemy ulicą Kasprowicza.

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z naszymi promocjami.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij