Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Trasy rowerowe

Niepowtarzalne widoki

Szklarska Poręba pretenduje do miana rowerowej stolicy Polski. To tutaj czeka na Państwa ok. 400 km wspaniałych tras rowerowych, o różnym stopniu trudności, wiodących wśród niepowtarzalnych krajobrazów Karkonoszy i Gór Izerskich. Bez problemu znajdą tu Państwo wypożyczalnie rowerów, punkty serwisowe oraz sklepy ze sprzętem i akcesoriami rowerowymi.

Propozycje rowerowych tras:

Trasa nr 1 - Mała Szklarska Pętla
Długość trasy - 13 km. 
Rozpoczyna się w centrum miasta i prowadzi ulicami obok stadionu do kościoła p.w. Bożego Ciała. Szlak ten daje nam możliwość wstępnego poznania okolicy, zwiedzając po drodze Muzeum w Szklarskiej Porębie, dom Wlastimila Hofmana (czeskiego malarza)- Chybotek. Wracamy ulicą Górną, na Białą Dolinę do centrum miasta.

Trasa nr 2 - Trasa Kogeneracji
Długość trasy - 50 km. 
Jadąc podziwiamy polską część Gór Izerskich i czeskie Karkonosze. Trudności trasy (ostre podjazdy, szturowa nawierzchnia) rekompensują wspaniałe widoki. Szlak łączy się z czeską trasą rowerową nr 2. 
Trasa zaczyna się w centrum Szklarskiej Poręby, skąd jedziemy w kierunku ośrodka wczasowego "Południowy Stok", gdzie możemy skorzystać ze wspaniałych właściwości źródlanej wody (źródełko Zdrowia i Mołości). Stąd kierujemy się w stronę Gór Izerskich, przejeżdżając obok najwyżej położonej w Europie kopalni kwarcu "Stanisław" (obecnie nieczynna), do drogi prowadzącej do Jakuszyc. Granicę państwa przekraczamy na przejściu drogowym w Jakuszycach. Po czeskiej stronie zwiedzamy okolice Harrachova (centrum miasta i Wodospad Mumlavy, słynna mamucia skocznia). Następnie udajemy się w drogę powrotną do Polski.

Trasa nr 3 - Trasa Radiowej Trójki
Długość trasy - 20 km. 
Trasa prowadzi wokół Szklarskiej Poręby. Przed podróżą lepiej jest sprawdzić stan techniczny roweru i potrenować na szlakach łatwiejszych, ponieważ jest to trasa wymagająca.
Trasa zaczyna się na Skwerze Radiowej Trójki, następnie jedziemy przez centrum, obok Starej Chaty Walońskiej, a dalej Wodospadu Szklarki, aż do Zakrętu Śmierci. Stąd kierujemy się na Białą Dolinę, a następnie do Rozdroża pod Kamieńczykiem. Dojeżdżamy do dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, skąd udajemy się z powrotem na Skwer Radiowej Trójki.

Trasa nr 4 - Łącznik Trzech Dzielnic
Długość trasy - 9 km. 
Jedna z łatwiejszych tras. Zaczyna się w centrum Szklarskiej Poręby Górnej (przy IT). Zjeżdżamy do Szklarskiej Poręby Dolnej obok kościoła p.w. Bożego Ciała, następnie obok CRR KRUS, ulicą Waryńskiego. Wracamy ulicą Armii Krajowej.

Trasa nr 5 - Zdrowa Trasa Vitaralu
Długość trasy - 19 km. 
Dość łatwa trasa, co umożliwia podziwianie pięknych widoków. Zaczyna się w centrum Szklarskiej Poręby, skąd udajemy się do parkingu Kamieńczyka, a następnie leśnymi ścieżkami do Drogi pod Reglami. Z powrotem jedziemy ulicą Kasprowicza.

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z naszymi promocjami.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij